Viską darau tik tam, kad taip reikia, bet džiaugsmo tai neteikia

Klausimas: Laba diena, ieškau atsakymo, tad sugalvojau parašyti jums.
Trumpai apie mane. Man 24 esu baigęs studijas, dirbu toje pat srityje, kurioje ir mokiausi. Darbe sekasi gana gerai – man vis patiki daugiau atsakomybių, pakėlė ir atlyginimą, išleidžia į mokymus. Šeimoje ir draugų, pažįstamų rate problemų taip pat neturiu, gal esu kiek uždaresnio būdo, bet iš esmės su visais sutariu gerai, net ir su tais kuriuos nelabai mėgstu. Iš pažiūros viskas kaip ir tvarkoje, bet yra viena problema.

Manęs tai netenkina, neteikia džiaugsmo ir viską darau tik tam, kad taip reikia, kad būtų už ką pavalgyti, apsirengti ir t.t. Nepritekliaus nejaučiu, atrodo, viską ko reikia lyg ir turiu. Bet nesijaučiu laimingas, bandau įvairias veiklas, naujas užsiėmimus, bet viską labai atmestinai; net ir dirbu tikrai nepersistengdamas – tik tiek kiek reikia, ir nedaugiau, pats iniciatyvos nerodau.

Kartais atrodo, kad norėčiau kažką pradėti, bet tiesiog nėra motyvacijos, noro, o jei ir pradedu tai viską pametu viduryje kelio, nes tiesiog prarandu bet kokį susidomėjimą, nejaučiu, kad tai man teikia daugiau džiaugsmo nei dalykai iki tol.

Klausimas būtų toks – kaip motyvuoti save, kaip stumti save į priekį, kad gal būt turėčiau galimybę atrasti tai, kas mane sudomintų ir teiktų kažkokį džiaugsmą ar pasitenkinimą?

Ačiū už atsakymą, Tadas (vardas pakeistas)

Atsakymas: Sveikas, Tadai. Džiaugiuosi, kad ieškai atsakymų, nes randa tik tiek, kas ieško.

Aprašei savo situaciją. Ir panašu, kad išoriškai gyvenimą susitvarkei „…baigei studijas, įsidarbinai, darai karjerą, sutari su šeima ir draugais“, tačiau visa tai neteikia džiaugsmo, nesijauti laimingas…“

Uždavei klausimą: „kaip motyvuoti save, kaip stumti save į priekį, kad gal būt turėčiau galimybę atrasti tai, kas mane sudomintų ir teiktų kažkokį džiaugsmą ar pasitenkinimą?“ Klausimas – ką daryti? Tokie klausimai yra sudėtingi ir atsakymą į šį klausimą vargu ar gali pateikti psichologas ar kas nors kitas. Todėl siūlau pabandyti paieškoti priežasčių kodėl taip jautiesi. Atradus atsakymus į šiuos klausimus, tikėtina, atsiranda atsakymai ir apie tai „ką daryti?“.

Matau, kad pats ieškai atsakymų, pats ieškai sprendimų, bandai įvairias veiklas, ieškai to, kas įtrauktų, tačiau „meti vidury kelio“. Šaunuolis, kad ieškai, bandai, svarstai, nes labai svarbu ir pačiam imtis atsakomybės už savo savijautą, nelaukiant, kad kiti „sutvarkys gyvenimą“. Siūlau atkreipti dėmesį į tam tikrus klausimus, gal atsakymuose rastum „raktą“…

Parašei, kad dabar nebejauti džiaugsmo kaip „iki tol“. Tadai, iš karto noriu siūlyti Tau pagalvoti apie tą „iki tol“. Vadinasi Tavo dabartinė būsena prasidėjo nuo „kažkada“. Pamąstyk, nuo kada tai prasidėjo, kas pasikeitė, ką tada darydavai ir jausdavaisi laimingas? Ar tai laikas, ar vieta, ar veikla, ar žmonės, ar dar kažkas…

Žinai, Tadai, man „užkliuvo“ Tavo pasakymas apie šeimą ir draugus. Pasakei: „su jais problemų neturiu, sutariu ir su tais, kurių nelabai mėgstu“. Santykiuose „problemų neturėjimas“, arba kitaip sakant „kai nėra nieko blogo“, dar negarantuoja, kad yra viskas gerai. Ar su artimaisiais jautiesi mylimas ir saugus? Ar jauti, kad Tavimi didžiuojasi ir myli? Ar pasitiki ir palaiko? Neparašei ir apie mylimą žmogų. Be visų šitų dalykų „gyventi galima“, bet be jų – „nežiba akys“, nekelia, neneša polėkio sparnai. Rašai, kad esi uždaro būdo. Tadai, ar turi su kuo pasikalbėti apie tai, kas slegia, netgi tai, kas džiugina, nes tiek neigiamas, tiek teigiamas emocijas talpinti savyje yra sunku tai galiausiai prislegia.

Greito atsakymo – ką daryti, kaip atrasti kas domina, kaip pajusti džiaugsmą ir laimę – tokio atsakymo nėra. Tai darbas su savimi. Šitą darbą galima „dirbti“ savarankiškai, arba su specialisto pagalba.
Linkiu sėkmės ieškojimuose!

Psichologė Jurgita Skiparienė
El. paštas: jurgita@psichologas-jums.lt

Pirmą kartą straipsnis paskelbtas portale psichika.eu (http://psichika.eu/blog/visk%C4%85-darau-tik-tam-kad-taip-reikia-bet-dziaugsmo-tai-neteikia/)

Turite ką pasakyti:

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © 2022. Powered by WordPress & Romangie Theme.