Neramu, o kalbėtis apie santykius neišeina

Klausimas:  Laba diena, nesuprantu kas daros, bet pastaruoju metu pradėjau vis dažniau sapnuoti sapnus kaip mano vaikinas mane išduoda su kitom merginom. Ir mane šie sapnai pradeda gąsdinti. Šiuo metu mūsų santykiai yra truputi įtempti, nes mes rečiau susitinkam, tik į savaitę porą kartų. Jis man pradėjo mažiau rašyti, kažkodėl nebe taip rodo dėmesį. Draugės sako, kad tai nieko tokio ir, kad aš sureikšminu nesvarbius dalykus. Bet vien dėl tokios situacijos aš beveik visada neturiu nuotaikos, amžinai galvoju apie jį… Bijau būti palikta ir, kad jo meilė man yra išblėsus. Kaip tai išsiaiškint? Kalbėtis su juo apie mūsų santykius neišeina, nes tuomet mes susipykstam, arba susiginčijam… Bet būti be jo aš nenoriu, nes aš myliu jį…

Atsakymas:  Ačiū, kad parašei ir pasidalinai savo rūpesčiu.
Meilė yra nuostabus jausmas, juolab abipusė. Tačiau tai ne tik „drugeliai pilve“, tačiau ir atsakomybė, pasitikėjimas, pagarba, galiausiai darbas. Neparašei savo amžiaus, kiek laiko draugaujate, būtų svarbios ir kitos aplinkybės. Tačiau iš Tavo laiško jaučiu daug nerimo dėl savo draugo jausmų ir Jūsų santykių. Nerimas jau persikėlė į sapnus, tarsi „patvirtindamas“ esamą grėsmę. Nežinomybė ir nerimas dažnai prikuria visokių nemalonių scenarijų.
Vienintelė išeitis šioje situacijoje pokalbis. Ne kaltinimai („tu man nerodai dėmesio“), ne priekaištai ( „tu man mažiau rašai, ar mažiau susitinki“), o pokalbis apie save. Kaip Tu jautiesi. Gali jam papasakoti apie savo baimę, apie savo nerimą, apie ilgesį, apie tai kaip lauki…galiausiai kiek jis Tau svarbus. Svarbu pasikalbėti apie Jūsų abiejų lūkesčius ir kaip kiekvienas iš Jūsų mato Jūsų santykius. Kai žmonės turi bendrų tikslų, siekių, galiausiai jausmų, stengiasi išgirsti ir atliepti savo brangiam žmogui.
Jauni žmonės bendrauja, draugauja, myli, išsiskiria, vėl susipažįsta su kitais žmonėmis ir tai yra dalis jų nuostabaus gyvenimo.

Sėkmės ir drąsos!

psichologė Jurgita Skiparienė
El. paštas: jurgita@psichologas-jums.lt

Turite ką pasakyti:

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

*

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

Copyright © 2022. Powered by WordPress & Romangie Theme.